Weinkarte

Weinkarte

Weinliebhabern legen wir ganz besonders unsere neue Weinkarte ans Herz.

Hier finden Sie 38 Qualitätsweine, Champagner und Schaumwein aus der Slowakei und aller Welt.


France

Champagne


Moet Chandon Imperial Brut

Odroda: harmonická skladba troch odrôd – Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

Brut Impérial je typickým príkladom štýlu Moët & Chandon. Má jemný vinný buket s nádychom limetky a kvetu vínnej révy. Je to perfektné víno na podávanie s predjedlami, hlavným jedlom i dezertom.

0,75 l |89,- EUR


Champagne Cuvée des Chevaliers Brut, NV, Grand Cru

Odroda : Chardonnay 100%.

Tóny zeleného jablka Granny Smith, hrušiek, medu a včelieho vosku a marcipánu na pozadí elegantnej chlebovinky a jemnej vanilky. Dobrá koncentrácia a zamatová textúra sú príznačné pre toto cuvée z legendárnej oblasti Cramant.

0,75 l |85,- EUR


Champagne Blanc de Noirs Brut

Odroda : Pinot Noir 100%

Univerzálny a príťažlivý štýl blanc de noirs s typickými „pinotovými“ arómami jahôd a malín, na pozadí nevtieravého biskvitu a sušeného ovocia a vlašských orechov či opečeného chleba, poddajné na jazyku, s klasickou rovnováhou a príjemnou dochuťou s dotykom sviežej horčinky, vďaka biodynamike neuveriteľná sviežosť a príjemné kyselinky.

0,75 l |85,- EUR


Italien

Prosecco


Prosecco DOC , Treviso Brut, spumante

Odroda : Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Farba je svetlo žltá s jemným a dlhým perlením. S rafinovanými ovocnými a kvetinovými vôňami, s náznakom agátového kvetu a zelených jabĺk. Pekne vybalansovaná kyselinka.

0,10 l | 3,80 EUR


Prosecco DOCG, 1868 Extra Dry – Conegliano – Valdobbiadene Superior

Odroda : Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Farba je slamovo žltá so zelenkavými odtieňmi, vôňa je veľmi jemná a ovocná, s tónmi jablka. Chuť je taktiež ovocná, delikátna a suchá zároveň a to vďaka svojej typickej kyselinke. Perlenie je veľmi jemné a pretrvávajúce, prinášajúce iskrivý a elegantný pocit.

0,75 l | 37,90 EUR


Slowakei

Schaumwein


Hubert Brut, Demi sec, De Luxe

Odroda : Cuvée zložené z aromatických odrôd bielych vín Irsay Oliver, Muškát Ottonel a Moravský muškát.

Sú preň charakteristické bohaté perlenie, svieža žltá farba, výrazný muškátový buket a perzistentná lahodná sladká chuť, ktoré z neho robia výborný nápoj k dezertom.

0,75 l | 16,- EUR


Slowakei

Weißwein


Rizling vlašský, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Víno sýto-žltej farby so zlatistým nádychom a plnou vôňou. V chuti dominuje citrusové ovocie a v závere ho dopĺňa výrazná, šťavnatá kyselinka.

0,10 l| 2,40 EUR


Muškát Moravský, Nichta, polosuché

Nitrianska oblasť

Ako hovorí jeho autor: Lahodné, ovocné, voňavé, šťavnaté. Jedným slovom fresh. Žlté ovocie v chuti, stredne plné telo a kratší, sladký záver.

0,10 l| 2,40 EUR


 Rizling rýnsky, Terra Parna, suché

Malokarpatská oblasť

Príjemná a nevtieravá aromatika s typicky rizlingovými tónmi. Má potenciál v priebehu krátkeho času prejsť do petrojevých tónov. V chuti sa ukazuje jemne vyšší zvyškový cukor, ktorý je však vyvážený výššími kyselinkami a tým vytvárajú harmonické a plné víno.

0,75 l| 29,50 EUR


Veltlínske zelené, Repa winery, suché

Malokarpatská oblasť

Tento dubovský „zelený muškátel“, ako sa mu ľudovo hovorí je príjemne aromatický s intenzívnou ovocnou vôňou, ktorá je doplnená aj o minerálny charakter s korenistou koncovkou. Chuť je svieža a šťavnatá s vyrovnaným pomerom medzi kyselinami a zvyškovým cukrom.

0,75 l | 26,- EUR


Sauvignon, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Jemnú zlatožltá farbu suchého vína príjemne dopĺňa v chuti krásne vyzretá vinohradnícka broskyňa.

0,75 l | 22,- EUR


Devín, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Zelenožltá farba sa snúbi s korenistým buketom a jemnou chuťou ovocných tónov. Okúzľujúca vôňa kvetov a citrusov je podtrhnutá šťavnatosťou južného ovocia v chuti.

0,75 l | 29,50 EUR


Feteasca Regala, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Dominantou tohto vína je jeho príjemná sviežosť. Jemne aromatické víno s muškátovým buketom a peknými kyselinkami odkrýva vo svojej chuti plný košík citrusových plodov.

0,75 l | 26,- EUR


Noria, Chateau Rúbaň, polosuché

Južnoslovenská oblasť

Víno má iskrivú žltozelenú farbu. Výrazná odrodová voňa je plná lúčnych kvetov, čerstvého citrusového ovocia a vinohradníckych broskýň. Chuť je dlhá, bohatá na ovocné kyseliny, ktoré sú v rovnováhe so zvyškovým cukrom. Dochuť v spojení s alkoholom a zvyškovým cukrom zanecháva v ústach svieži pocit plný ovocia.

0,75 l | 29,50 EUR


Slowakei

Roséwein


 Svätovavrinecké, Repa winery, suché

Malokarpatská oblasť

Jemná lososovo-ružová farba, opojná vôňa malín a červeného drobného ovocia sú charakteristickým prejavom tohto Vavrinca. V chuti dominuje krémovo smotanový prejav s príjemne vybalansovanou kyselinou a zvyškovým cukrom. Chuť je pikantná a svieža s dostatočne dlhým záverom v chuti.

0,10 l | 2,80 EUR


Cabernet Sauvignon, Nichta , polosladké

Nitrianska oblasť

Vyzreté hrozno s jemne lososovou farbou a nádychom jahôd, ktoré nájdete aj vo vôni. V tomto víne sa snúbi harmónia plnej ovocnej chuti s ľahkosťou. Chuť je svieža s krásnymi kyselinkami a ovocnou dochuťou.

0,75 l | 26,- EUR


Merlot rosé, Terra Wylak, polosladké

Nitrianska oblasť

Podmanivá jahodovo červená farba. Vôňa je výrazne ovocná, zaujímavá kombinácia červených ríbezlí a malín so sviežim zeleným pozadím listov ríbezle a egreša. Chuť je plná, šťavnatá s dominantnou a dlhotrvajúcou ovocnosťou ríbezlí, malín a sladkých čerešní.                                                              

0,75 l | 22,- EUR


Deutschland

Weißwein


G.H.VON MUMM , 50°Riesling trocken (suché) 2015

Vôňa je čistá s ušľachtilou arómou dozretého grapefruitu, broskyne a marhule. Ovocnosť podčiarkujú svieže citrusové kyselinky a čisté minerálne tóny

0,75 l | 23,50 EUR


  SCHLOSS JOHANNISBERG, Riesling Gelblack trocken (suché) 2014

Víno je stredne žlto-zelenej farby, je charakteristické atraktívnymi arómamy najmä po limetkách, jablku granny smith a bylinkách. Chuť je suchá a mierne kyslá s plnými citrusovými plodmi a dlhou sviežou dochuťou.

0,75 l | 37,50 EUR


Italien

Weißwein


KALTERN CALDARO, Pinot Grigio 2015

Pinot Grigio patrí pre svoju sviežosť už niekoľko rokov medzi bestsellery vo svete vín, pričom Alto Adige je považované za jeden z najlepších zdrojov pre milovníkov tejto odrody. Nádherne žlté, v palete vôní je dominujúca ovocnosť s náznakmi ananásu, banánov a zrelých hrušiek. Veľmi šťavnaté.

0,75 l | 25,90 EUR


KALTERN CALDARO, Sauvignon 2015

Medzinárodne rozšírená semi-aromatická odroda Sauvignon ponúka v oblasti Alto Adige/ Južné Tirolsko to najtypickejšie zo svojej pestrej a voňavej osobnosti.

Víno svetlo-slamovej farby s dominujúcou čerstvosťou bazy a egrešov a tónmi exotického ovocia. Jasná a šťavnatá chuť ovocia, tiež minerálne a svieže tóny. Pretrvávajúca chuť ovocného sadu.

0,75 l | 25,90 EUR


France

Weißwein


DOMAINE GAUTHERON , Chablis 2012

Víno s vyváženou kyselinkou a bohatými arómami bieleho ovocia – broskyne a marhule, na pozadí citrusov s tónom medovky/ žihľavového listu. V ústach je pekne rozložité, zaokrúhlené avšak stále veľmi živé s príjemne sviežou a minerálnou dochuťou (zrelo úplne bez dreva).

0,75 l | 37,90 EUR


DOMAINE TROTEREAU TRADITION, Sauvignon Quincy 2013

V chuti cítiť zaujímavú potrhanú trávu, žihľavu, všetky možné byliny, a dokonca aj mentolové (!) tóny. Taktiež sú cítiť aj citrusy.

0,75 l | 33,90 EUR


Neuseeland

Weißwein


Babich, PINOT GRIS Marlborough 2015, (Rulandské šedé)

Nasladlá vôňa s náznakmi chlebu odvolanie, príjemné tóny bielych kôstkovín s korením a citrusmi. Vysoká mineralita a plné telo. Zázvor a citrónová kôra na záver.

0,75 l | 32,90 EUR


Babich, SAUVIGNON BLANC Marlborough 2015

Svetlá, bledá slamovo-zelená farba, takmer bez farby na okrajoch. Jemne aromatická vôňa passionfruit, egrešov a bielych kvetinových tónov spolu s tropickým ovocím. V chuti suché so stredne plným telom, aromatické egreše, biele kvety a passionfruit sú zakončené sviežou kyselinkou. Ovocné chute prechádzajú do suchého, stredne dlhého záveru. Tento Sauvignon blanc je elegentné víno so znamenitými arómami.

0,75 l | 32,90 EUR


Slowakei

Rotwein


Cabernet Sauvignon, Matyšák VZH suché

Južnoslovenská oblasť

Sýta tmavo-červená farba s hnedým lemom.
Chuť  je mierne drsná, suchá, višňovo šťavnatá s kabernetovo-korenistým záverom.

0,10 l | 2,80 EUR


Svätovavrinecké, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Tmavočervená farba s fialovým nádychom, vo vôni príjemný buket zrelých sliviek, chuť lahodná s jemnou trieslovinou.

0,10 l | 2,40 EUR


Cabernet Sauvignon, Mrva&Stanko, suché

Malokarpatská oblasť

Víno tmavej rubínovo granátovej farby, s pôsobivou pevnou ovocnou vôňou, v ktorej dominujú tóny čiernych ríbezlí, černíc a čučoriedok, zvýraznenou minerálnosťou. Chuť vína je presvedčivo odrodovo ovocná s delikátnou korenistosťou, impozantnou štruktúrou kyselín a tanínov a s ovocne silnou dochuťou.

0,75 l | 29,50 EUR


Dunaj, Juraj Zápražný, suché

Južnoslovenská oblasť

V pohári “tmavočervená rieka s purpurovým brehom” a okúzľujúcou vôňou čučoriedok a moruše je sprevádzaná šťavnatosťou černíc a ostružín. Chuť vína je koncentrovaná, plná kôstkového ovocia, borievok a černíc. Dochuť sa nesie v znamení horkej čokolády a sladkých tanínov.

0,75 l | 29,50 EUR


Frankovka modrá Terroir, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Tmavo rubínová farba s fialovým odleskom. Vôňa je atraktívna, pripomína višne a slivky. Chuť je šťavnatá s ovocným prejavom a korenistým záverom.

0,75 l | 26,- EUR


France

Rotwein


Roche Audran , ROUGE 2014, AOP Côtes du Rhône Rouge

Odroda : 70% Grenache, 15% Syrah, 15% Carignan.

Tým, že fermentácia aj zrenie prebehlo v betónových tankoch (bez akéhokoľvek použitia dreva), víno čisto odrodový charakter (veľmi ovocný a šťavnatý až marmeládový), korenistú dochuť a zamatovú textúru, so zachovanou sviežosťou. Je to víno na dlhé pitie, na nič sa nehrajúce.

0,75 l | 25,50 EUR


BARONE GUICHARD, PLAISIR de SIAURAC, 2010

Odroda : 100% Merlot

Šarmantné víno z poddajného merlotu. Druhé víno Chateau Siaurac z najmladších parcel – vďaka tomu prístupné aj v mladom veku. Ovocné, ovocné, ovocné v pekne štrukturovanom ročníku 2010. Prístupné, ľahko pochopiteľné. Pôžitok.

0,75 l | 42,90 EUR


Italien

Rotwein


Meleto Chianti Classico DOCG 2012

Odroda : 100% Sangiovese

Rubínovo-granátová farba, so zrejmými arómami čerešní (a čerešňovej marmelády), dotykom ušľachtilej kože a jemne toasty. Príjemne a mäkko štruktúrované na podnebí, radostný (čo síce znie divne, ale tak to víno pôsobí) a osviežujúci charakter.

0,75 l | 38,50 EUR


Amano IMPRINT of Mark Shannon IGT Primitivo 2013

Odroda : 100% Primitivo

Víno má hlbokú, fialovo-čiernu farbu. Ponúka výnimočné arómy čučoriedok, fialky, jarných kvetov, stredomorských bylín v plnej, zmyselnej a masívnej textúre. Víno má krásnu čerstvosť a jemný tanín.

0,75 l | 23,90 EUR


Argentinien

Rotwein


Kaiken Malbec 2013

Odroda: Víno v zložení odrôd 96% Malbec a 4% Cabernet Sauvignon, ktorého časť (60%) zrela 6 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Má živú rubínovú farbu a fialovými odleskami. Vo vôni dominujú tóny zrelého ovocia so stopami tabaku, čokolády a kávy. Šťavnatá hodvábna chuť harmonickej kombinácie ovocia, korenia a dubového dreva. Víno so skvelou štruktúrou, mäkkými trieslovinami a dlhou chuťou.

0,75 l | 23,90 EUR


Kaiken Cabernet Sauvignon 2013

Odroda: Víno zo 100% odrody Cabernet Sauvignon, ktorého časť (60%) dozrievala 6 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Prejavilo sa to koncentráciou vôní a chutí po višniach, červenom ovocí, vanilke, káve a korení. Silné víno s jemnými tanínmi, typický predstaviteľ odrody Cabernet z oblasti Mendoza Valley.

0,75 l | 23,90 EUR


Chile

Rotwein


Montes Cabernet Sauvignon 2013

Víno s obsahom odrody 85% Cabernetu Sauvignon a 15% Merlotu, ktorý sa pridáva pre zvýšenie komplexnosti a jemnosti, 6 mesiacov zrelo vo francúzskych dubových sudoch, ktoré boli 2 až trikrát použité. Elegantné víno intenzívnej rubínovej farby. Vôňa karamelu, škorice, mäty, s prevahou ovocia nad dubom. V chuti dominujú ríbezle, višne a čokoláda. Víno má pevné telo, jemné zrelé taníny, dlhú a príjemnú dochuť.

0,75 l | 25,50 EUR


Montes Merlot 2013

Mladý Merlot, ktorého časť (45%) dozrieval 8 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch, ktoré boli 2 až trikrát použité. 15% podiel Cabernetu Sauvignon prispel k pozitívnemu vplyvu dubových sudov a dodal vínu štruktúru, jemnosť a schopnosť dlhšieho vyzrievania. Vôňa a chuť je výrazne ovocná s tónmi malín, ostružín, kombinovaná s typickou odrodovou korenistosťou. Príjemná vyváženosť trieslovín a kyseliny s mäkkým záverom.

0,75 l | 25,50 EUR