Wine card

Wine card

Wine lovers will not miss the tasting of our new wine card.

We offer a choice of 38 fine world and Slovak wines, champagnes and sparkling wines.


 France

Champagne


Moet Chandon Imperial Brut

Odroda: harmonická skladba troch odrôd – Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

Brut Impérial je typickým príkladom štýlu Moët & Chandon. Má jemný vinný buket s nádychom limetky a kvetu vínnej révy. Je to perfektné víno na podávanie s predjedlami, hlavným jedlom i dezertom.

0,75 l |89,- EUR


Champagne Cuvée des Chevaliers Brut, NV, Grand Cru

Odroda : Chardonnay 100%.

Tóny zeleného jablka Granny Smith, hrušiek, medu a včelieho vosku a marcipánu na pozadí elegantnej chlebovinky a jemnej vanilky. Dobrá koncentrácia a zamatová textúra sú príznačné pre toto cuvée z legendárnej oblasti Cramant.

0,75 l |85,- EUR


Champagne Blanc de Noirs Brut

Odroda : Pinot Noir 100%

Univerzálny a príťažlivý štýl blanc de noirs s typickými „pinotovými“ arómami jahôd a malín, na pozadí nevtieravého biskvitu a sušeného ovocia a vlašských orechov či opečeného chleba, poddajné na jazyku, s klasickou rovnováhou a príjemnou dochuťou s dotykom sviežej horčinky, vďaka biodynamike neuveriteľná sviežosť a príjemné kyselinky.

0,75 l |85,- EUR


Italy

Prosecco


Prosecco DOC , Treviso Brut, spumante

Odroda : Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Farba je svetlo žltá s jemným a dlhým perlením. S rafinovanými ovocnými a kvetinovými vôňami, s náznakom agátového kvetu a zelených jabĺk. Pekne vybalansovaná kyselinka.

0,10 l | 3,80 EUR


Prosecco DOCG, 1868 Extra Dry – Conegliano – Valdobbiadene Superior

Odroda : Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Farba je slamovo žltá so zelenkavými odtieňmi, vôňa je veľmi jemná a ovocná, s tónmi jablka. Chuť je taktiež ovocná, delikátna a suchá zároveň a to vďaka svojej typickej kyselinke. Perlenie je veľmi jemné a pretrvávajúce, prinášajúce iskrivý a elegantný pocit.

0,75 l | 37,90 EUR


Slovakia

Sparkling wine


Hubert Brut, Demi sec, De Luxe

Odroda : Cuvée zložené z aromatických odrôd bielych vín Irsay Oliver, Muškát Ottonel a Moravský muškát.

Sú preň charakteristické bohaté perlenie, svieža žltá farba, výrazný muškátový buket a perzistentná lahodná sladká chuť, ktoré z neho robia výborný nápoj k dezertom.

0,75 l | 16,- EUR


Slovakia

White wine


Rizling vlašský, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Víno sýto-žltej farby so zlatistým nádychom a plnou vôňou. V chuti dominuje citrusové ovocie a v závere ho dopĺňa výrazná, šťavnatá kyselinka.

0,10 l| 2,40 EUR


Muškát Moravský, Nichta, polosuché

Nitrianska oblasť

Ako hovorí jeho autor: Lahodné, ovocné, voňavé, šťavnaté. Jedným slovom fresh. Žlté ovocie v chuti, stredne plné telo a kratší, sladký záver.

0,10 l| 2,40 EUR


 Rizling rýnsky, Terra Parna, suché

Malokarpatská oblasť

Príjemná a nevtieravá aromatika s typicky rizlingovými tónmi. Má potenciál v priebehu krátkeho času prejsť do petrojevých tónov. V chuti sa ukazuje jemne vyšší zvyškový cukor, ktorý je však vyvážený výššími kyselinkami a tým vytvárajú harmonické a plné víno.

0,75 l| 29,50 EUR


Veltlínske zelené, Repa winery, suché

Malokarpatská oblasť

Tento dubovský „zelený muškátel“, ako sa mu ľudovo hovorí je príjemne aromatický s intenzívnou ovocnou vôňou, ktorá je doplnená aj o minerálny charakter s korenistou koncovkou. Chuť je svieža a šťavnatá s vyrovnaným pomerom medzi kyselinami a zvyškovým cukrom.

0,75 l | 26,- EUR


Sauvignon, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Jemnú zlatožltá farbu suchého vína príjemne dopĺňa v chuti krásne vyzretá vinohradnícka broskyňa.

0,75 l | 22,- EUR


Devín, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Zelenožltá farba sa snúbi s korenistým buketom a jemnou chuťou ovocných tónov. Okúzľujúca vôňa kvetov a citrusov je podtrhnutá šťavnatosťou južného ovocia v chuti.

0,75 l | 29,50 EUR


Feteasca Regala, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Dominantou tohto vína je jeho príjemná sviežosť. Jemne aromatické víno s muškátovým buketom a peknými kyselinkami odkrýva vo svojej chuti plný košík citrusových plodov.

0,75 l | 26,- EUR


Noria, Chateau Rúbaň, polosuché

Južnoslovenská oblasť

Víno má iskrivú žltozelenú farbu. Výrazná odrodová voňa je plná lúčnych kvetov, čerstvého citrusového ovocia a vinohradníckych broskýň. Chuť je dlhá, bohatá na ovocné kyseliny, ktoré sú v rovnováhe so zvyškovým cukrom. Dochuť v spojení s alkoholom a zvyškovým cukrom zanecháva v ústach svieži pocit plný ovocia.

0,75 l | 29,50 EUR


Slovakia

Rosé wine


 Svätovavrinecké, Repa winery, suché

Malokarpatská oblasť

Jemná lososovo-ružová farba, opojná vôňa malín a červeného drobného ovocia sú charakteristickým prejavom tohto Vavrinca. V chuti dominuje krémovo smotanový prejav s príjemne vybalansovanou kyselinou a zvyškovým cukrom. Chuť je pikantná a svieža s dostatočne dlhým záverom v chuti.

0,10 l | 2,80 EUR


Cabernet Sauvignon, Nichta , polosladké

Nitrianska oblasť

Vyzreté hrozno s jemne lososovou farbou a nádychom jahôd, ktoré nájdete aj vo vôni. V tomto víne sa snúbi harmónia plnej ovocnej chuti s ľahkosťou. Chuť je svieža s krásnymi kyselinkami a ovocnou dochuťou.

0,75 l | 26,- EUR


Merlot rosé, Terra Wylak, polosladké

Nitrianska oblasť

Podmanivá jahodovo červená farba. Vôňa je výrazne ovocná, zaujímavá kombinácia červených ríbezlí a malín so sviežim zeleným pozadím listov ríbezle a egreša. Chuť je plná, šťavnatá s dominantnou a dlhotrvajúcou ovocnosťou ríbezlí, malín a sladkých čerešní.                                                              

0,75 l | 22,- EUR


Germany

White wine


G.H.VON MUMM , 50°Riesling trocken (suché) 2015

Vôňa je čistá s ušľachtilou arómou dozretého grapefruitu, broskyne a marhule. Ovocnosť podčiarkujú svieže citrusové kyselinky a čisté minerálne tóny

0,75 l | 23,50 EUR


  SCHLOSS JOHANNISBERG, Riesling Gelblack trocken (suché) 2014

Víno je stredne žlto-zelenej farby, je charakteristické atraktívnymi arómamy najmä po limetkách, jablku granny smith a bylinkách. Chuť je suchá a mierne kyslá s plnými citrusovými plodmi a dlhou sviežou dochuťou.

0,75 l | 37,50 EUR


Italy

White wine


KALTERN CALDARO, Pinot Grigio 2015

Pinot Grigio patrí pre svoju sviežosť už niekoľko rokov medzi bestsellery vo svete vín, pričom Alto Adige je považované za jeden z najlepších zdrojov pre milovníkov tejto odrody. Nádherne žlté, v palete vôní je dominujúca ovocnosť s náznakmi ananásu, banánov a zrelých hrušiek. Veľmi šťavnaté.

0,75 l | 25,90 EUR


KALTERN CALDARO, Sauvignon 2015

Medzinárodne rozšírená semi-aromatická odroda Sauvignon ponúka v oblasti Alto Adige/ Južné Tirolsko to najtypickejšie zo svojej pestrej a voňavej osobnosti.

Víno svetlo-slamovej farby s dominujúcou čerstvosťou bazy a egrešov a tónmi exotického ovocia. Jasná a šťavnatá chuť ovocia, tiež minerálne a svieže tóny. Pretrvávajúca chuť ovocného sadu.

0,75 l | 25,90 EUR


 France

White wine


DOMAINE GAUTHERON , Chablis 2012

Víno s vyváženou kyselinkou a bohatými arómami bieleho ovocia – broskyne a marhule, na pozadí citrusov s tónom medovky/ žihľavového listu. V ústach je pekne rozložité, zaokrúhlené avšak stále veľmi živé s príjemne sviežou a minerálnou dochuťou (zrelo úplne bez dreva).

0,75 l | 37,90 EUR


DOMAINE TROTEREAU TRADITION, Sauvignon Quincy 2013

V chuti cítiť zaujímavú potrhanú trávu, žihľavu, všetky možné byliny, a dokonca aj mentolové (!) tóny. Taktiež sú cítiť aj citrusy.

0,75 l | 33,90 EUR


New Zealand

White wine


Babich, PINOT GRIS Marlborough 2015, (Rulandské šedé)

Nasladlá vôňa s náznakmi chlebu odvolanie, príjemné tóny bielych kôstkovín s korením a citrusmi. Vysoká mineralita a plné telo. Zázvor a citrónová kôra na záver.

0,75 l | 32,90 EUR


Babich, SAUVIGNON BLANC Marlborough 2015

Svetlá, bledá slamovo-zelená farba, takmer bez farby na okrajoch. Jemne aromatická vôňa passionfruit, egrešov a bielych kvetinových tónov spolu s tropickým ovocím. V chuti suché so stredne plným telom, aromatické egreše, biele kvety a passionfruit sú zakončené sviežou kyselinkou. Ovocné chute prechádzajú do suchého, stredne dlhého záveru. Tento Sauvignon blanc je elegentné víno so znamenitými arómami.

0,75 l | 32,90 EUR


Slovakia

Red wine


Cabernet Sauvignon, Matyšák VZH suché

Južnoslovenská oblasť

Sýta tmavo-červená farba s hnedým lemom.
Chuť  je mierne drsná, suchá, višňovo šťavnatá s kabernetovo-korenistým záverom.

0,10 l | 2,80 EUR


Svätovavrinecké, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Tmavočervená farba s fialovým nádychom, vo vôni príjemný buket zrelých sliviek, chuť lahodná s jemnou trieslovinou.

0,10 l | 2,40 EUR


Cabernet Sauvignon, Mrva&Stanko, suché

Malokarpatská oblasť

Víno tmavej rubínovo granátovej farby, s pôsobivou pevnou ovocnou vôňou, v ktorej dominujú tóny čiernych ríbezlí, černíc a čučoriedok, zvýraznenou minerálnosťou. Chuť vína je presvedčivo odrodovo ovocná s delikátnou korenistosťou, impozantnou štruktúrou kyselín a tanínov a s ovocne silnou dochuťou.

0,75 l | 29,50 EUR


Dunaj, Juraj Zápražný, suché

Južnoslovenská oblasť

V pohári “tmavočervená rieka s purpurovým brehom” a okúzľujúcou vôňou čučoriedok a moruše je sprevádzaná šťavnatosťou černíc a ostružín. Chuť vína je koncentrovaná, plná kôstkového ovocia, borievok a černíc. Dochuť sa nesie v znamení horkej čokolády a sladkých tanínov.

0,75 l | 29,50 EUR


Frankovka modrá Terroir, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Tmavo rubínová farba s fialovým odleskom. Vôňa je atraktívna, pripomína višne a slivky. Chuť je šťavnatá s ovocným prejavom a korenistým záverom.

0,75 l | 26,- EUR


 France

Red wine


Roche Audran , ROUGE 2014, AOP Côtes du Rhône Rouge

Odroda : 70% Grenache, 15% Syrah, 15% Carignan.

Tým, že fermentácia aj zrenie prebehlo v betónových tankoch (bez akéhokoľvek použitia dreva), víno čisto odrodový charakter (veľmi ovocný a šťavnatý až marmeládový), korenistú dochuť a zamatovú textúru, so zachovanou sviežosťou. Je to víno na dlhé pitie, na nič sa nehrajúce.

0,75 l | 25,50 EUR


BARONE GUICHARD, PLAISIR de SIAURAC, 2010

Odroda : 100% Merlot

Šarmantné víno z poddajného merlotu. Druhé víno Chateau Siaurac z najmladších parcel – vďaka tomu prístupné aj v mladom veku. Ovocné, ovocné, ovocné v pekne štrukturovanom ročníku 2010. Prístupné, ľahko pochopiteľné. Pôžitok.

0,75 l | 42,90 EUR


Italy

Red wine


Meleto Chianti Classico DOCG 2012

Odroda : 100% Sangiovese

Rubínovo-granátová farba, so zrejmými arómami čerešní (a čerešňovej marmelády), dotykom ušľachtilej kože a jemne toasty. Príjemne a mäkko štruktúrované na podnebí, radostný (čo síce znie divne, ale tak to víno pôsobí) a osviežujúci charakter.

0,75 l | 38,50 EUR


Amano IMPRINT of Mark Shannon IGT Primitivo 2013

Odroda : 100% Primitivo

Víno má hlbokú, fialovo-čiernu farbu. Ponúka výnimočné arómy čučoriedok, fialky, jarných kvetov, stredomorských bylín v plnej, zmyselnej a masívnej textúre. Víno má krásnu čerstvosť a jemný tanín.

0,75 l | 23,90 EUR


Argentina

Red wine


Kaiken Malbec 2013

Odroda: Víno v zložení odrôd 96% Malbec a 4% Cabernet Sauvignon, ktorého časť (60%) zrela 6 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Má živú rubínovú farbu a fialovými odleskami. Vo vôni dominujú tóny zrelého ovocia so stopami tabaku, čokolády a kávy. Šťavnatá hodvábna chuť harmonickej kombinácie ovocia, korenia a dubového dreva. Víno so skvelou štruktúrou, mäkkými trieslovinami a dlhou chuťou.

0,75 l | 23,90 EUR


Kaiken Cabernet Sauvignon 2013

Odroda: Víno zo 100% odrody Cabernet Sauvignon, ktorého časť (60%) dozrievala 6 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Prejavilo sa to koncentráciou vôní a chutí po višniach, červenom ovocí, vanilke, káve a korení. Silné víno s jemnými tanínmi, typický predstaviteľ odrody Cabernet z oblasti Mendoza Valley.

0,75 l | 23,90 EUR


Chile

Red wine


Montes Cabernet Sauvignon 2013

Víno s obsahom odrody 85% Cabernetu Sauvignon a 15% Merlotu, ktorý sa pridáva pre zvýšenie komplexnosti a jemnosti, 6 mesiacov zrelo vo francúzskych dubových sudoch, ktoré boli 2 až trikrát použité. Elegantné víno intenzívnej rubínovej farby. Vôňa karamelu, škorice, mäty, s prevahou ovocia nad dubom. V chuti dominujú ríbezle, višne a čokoláda. Víno má pevné telo, jemné zrelé taníny, dlhú a príjemnú dochuť.

0,75 l | 25,50 EUR


Montes Merlot 2013

Mladý Merlot, ktorého časť (45%) dozrieval 8 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch, ktoré boli 2 až trikrát použité. 15% podiel Cabernetu Sauvignon prispel k pozitívnemu vplyvu dubových sudov a dodal vínu štruktúru, jemnosť a schopnosť dlhšieho vyzrievania. Vôňa a chuť je výrazne ovocná s tónmi malín, ostružín, kombinovaná s typickou odrodovou korenistosťou. Príjemná vyváženosť trieslovín a kyseliny s mäkkým záverom.

0,75 l | 25,50 EUR