Vínna karta

Vínna karta

Milovníci vína ochutnajte našu ponuku.

Ponúkame Vám na výber zo 40 kvalitných slovenských a svetových vín, šampanských a šumivých vín.


 Francúzsko

Champagne


Champagne Brut Reserve Boisel

Odroda: harmonická skladba troch odrôd -Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.
Brilantnáslámovožltá farba, v aromatike príjemné ovocné s tónmi broskyne, marhule a citrónov. Je to perfektné víno napodávanie s predjedlami, hlavným jedlom i dezertom aj ako aperitív.

0,75 l |89,- EUR


Champagne MonopoleHeidsieck&Co, Blue Top Brut

Odroda: harmonická skladba troch odrôd – Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

Jasne žltá farba s výrazným perlením. Vôňa tropického ovocia ako je mango a ananás, na ktorú nadväzuje dobrá štrukturovaná chuť ananásu,broskyne a hrušky. Tradičná metóda druhotného kvasenia vo fľaši.

0,75 l |65,- EUR


Taliansko

Prosecco


Prosecco DOC , Treviso Brut, spumante

Odroda : Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Farba je svetlo žltá s jemným a dlhým perlením. S rafinovanými ovocnými a kvetinovými vôňami, s náznakom agátového kvetu a zelených jabĺk. Pekne vybalansovaná kyselinka.

0,10 l | 3,80 EUR


Prosecco Rosse, Contarini, extra dry

Odroda : Glera 85% (v minulosti známa ako prosecco), Pinot Nero 15%

Toto víno vás zaujme ovocnou vôňou jabĺk, hrušky a lesných jahôddoplnená o tóny lúčnych kvetov. Chuť je príjemná , harmonická a vďaka dobrej kyselinke dlhotrvajúca s ovocným záverom. Víno je vhodné k morským plodom, lososovi alebo ako aperitív.

0,10 l | 3,80 EUR


Slovensko

Šumivé víno


Hubert Brut, Demi sec, De Luxe

Odroda : Cuvée zložené z aromatických odrôd bielych vín Irsay Oliver, Muškát Ottonel a Moravský muškát.

Sú preň charakteristické bohaté perlenie, svieža žltá farba, výrazný muškátový buket a perzistentná lahodná sladká chuť, ktoré z neho robia výborný nápoj k dezertom.

0,75 l | 27,- EUR


Slovensko

Biele víno


Rizling vlašský,  VVD Dvory nad Žitavou, suché

Strekovský vinohradnícky rajón

Víno žltozelenej farby s vôňou, ktorá vyniká plnosťou lipového kvetu. Chuť je výrazná ovocná s jemne pikantnými kyselinkami.

0,10 l| 2,40 EUR


Muškát Moravský, Nichta, polosuché

Nitrianska oblasť

Ako hovorí jeho autor: Lahodné, ovocné, voňavé, šťavnaté. Jedným slovom fresh. Žlté ovocie v chuti, stredne plné telo a kratší, sladký záver.

0,10 l| 2,40 EUR


Pinot blanc, VVD Dvory nad Žitavou, polosuché

Strekovský vinohradnícky rajón

Víno svetložltej farby s vôňou kvetín a tónmi mandlí a vanilky. Chuť je plná, ovocno-korenistá, po sladkých hruškách na masle. Vhodné k plesnivým syrom, rybám a cestovinám.

0,10 l| 2,40 EUR


Rizling rýnsky, Rariga, suché

Modranská vinohradnícka obec

Harmonické víno s nízkym obsahom histamínu a charakteristickým jemným broskyňovým buketom.

0,75 l | 26,- EUR


Sauvignon, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Jemnú zlatožltá farbu suchého vína príjemne dopĺňa v chuti krásne vyzretá vinohradnícka broskyňa.

0,75 l | 22,- EUR


Devín, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Zelenožltá farba sa snúbi s korenistým buketom a jemnou chuťou ovocných tónov. Okúzľujúca vôňa kvetov a citrusov je podtrhnutá šťavnatosťou južného ovocia v chuti.

0,75 l | 29,50 EUR


Rulandské šedé, Ballawinery, suché

Južnoslovenský vinohradnícky región

Trendy víno s unikátnou arómou a z dôvodu kvasenia na šupkách svetlo ružovou farbou, s vôňou bazy, žihľavy a čerstvo pokosenej trávy. Vhodné k jedlám z bieleho mäsa, syrom a cestovinám

0,75 l | 26,- EUR


Noria, Chateau Rúbaň, polosuché

Južnoslovenská oblasť

Víno má iskrivú žltozelenú farbu. Výrazná odrodová voňa je plná lúčnych kvetov, čerstvého citrusového ovocia a vinohradníckych broskýň. Chuť je dlhá, bohatá na ovocné kyseliny, ktoré sú v rovnováhe so zvyškovým cukrom. Dochuť v spojení s alkoholom a zvyškovým cukrom zanecháva v ústach svieži pocit plný ovocia.

0,75 l | 29,50 EUR


Slovensko

Bezhistamínové víno


V bezhistamínových vínach sa minimalizuje množstvo histamínu vo víne.  Docieli sa to špeciálnouvýrobou vína, kde dozreté bobule sa musia zbierať v pravý čas a musia byť rýchle spracované. Všeobecne platí, že čím dlhšie bobule stoja, tým vyšší obsah histamínu sa v nich nachádza. Ponúkame vám slovenské bezhistamínové vína.


Pinot gris, Karpatská perla, suché,  biele

Farba vína je zlatistá. Vo vôni dominujú tóny maslovej hrušky a tropického ovocia. Pôdne a klimatické podmienky vinohradu poskytli vínu harmóniu kyselín a cukrov. Víno je vegánske a nízkohistamínové. Hrozno na výrobu tohto vína pochádza z vinohradu, ktorý je v konverzii na BIO.

0,10 l | 2,80 EUR


Rizling rýnsky, Karpatská perla, suché, biele

Víno má jemnú zlatistú farbu so zeleným odleskom. Aróma cistrusových tónov zvýrazňuje sviežosť a pevná minerálna kyselina podčiarkuje odrodovosť rizlingu. Víno je vegánske a nízkohistamínové. Hrozno na výrobu tohto vína pochádza z vinohradu, ktorý je v konverzii na BIO.

0,10 l | 2,80 EUR


 Svätovavrinecké, Repa winery, ružové, suché

Malokarpatská oblasť

Jemná lososovo-ružová farba, opojná vôňa malín a červeného drobného ovocia sú charakteristickým prejavom tohto Vavrinca. V chuti dominuje krémovo smotanový prejav s príjemne vybalansovanou kyselinou a zvyškovým cukrom. Chuť je pikantná a svieža s dostatočne dlhým záverom v chuti.

0,10 l | 2,80 EUR


Slovensko

Ružové víno


Cabernet Sauvignon rosé, VVD Dvory nad Žitavou,polosuché

Strekovský vinohradnícky rajón

Víno je vyrobené z odrody Cabernet Sauvignon priamym lisovaním. Farba vína je iskrivo ružová s vôňou bobuľového ovocia, najmä malín. Chuť je svieža s krásnymi kyselinkami a ovocnou dochuťou.

0,1 l | 2,40 EUR


Merlot rosé, Terra Wylak, polosladké

Nitrianska oblasť

Podmanivá jahodovo červená farba. Vôňa je výrazne ovocná, zaujímavá kombinácia červených ríbezlí a malín so sviežim zeleným pozadím listov ríbezle a egreša. Chuť je plná, šťavnatá s dominantnou a dlhotrvajúcou ovocnosťou ríbezlí, malín a sladkých čerešní.                                                              

0,75 l | 22,- EUR


Nemecko

Biele a ružové víno


DR. LOOSEN, Riesling Mosel, trocken (suché)

Iskrivý a osviežujúci rizling zo základnej línie Ernsta Loosena. Ľahká, zelenožltá farba s iskrivým odleskom na okraji. Ovocný charakter s typicky vyššou kyselinkou z neho robí výborného spoločníka na akúkoľvek príležitosť

0,10 l | 2,80 EUR
0,75 l | 21,- EUR


WILLA WOLF, Pinot Gris, Mosel, trocken (suché)

Víno dorobené s plným telom, suché, svieže s ľahkým ovocným charakterom a iskrivou textúrou. Perfektný partner na párovanie s hydinou a rybami.

0,75 l |24 EUR


  NICK KOWERICH, Riesling Einblick No.1, Mosel, trocken (suché)

Ľahký a svieži Moselský Riesling (Rizling rýnsky) s príjemnou ovocnosťou a mineralitou typickou pre oblasť Mosel. Jemný zvyškový cukor je v harmónii so sviežimi kyselinkami.

0,75 l | 26 EUR

WILLA WOLF, Pinot Noir Rose, Mosel, trocken (suché)

Ľahká lososovo ružová farba. Zmes červeného ovocia v podobe brusníc, malín a ríbezlí. Harmonická osviežujúca kyselinka s jemným smotanovým nádychom.

0,10 l | 2,80 EUR
0,75 l | 21 EUR


Taliansko

Biele víno


KALTERN CALDARO, Pinot Grigio 2015

Pinot Grigio patrí pre svoju sviežosť už niekoľko rokov medzi bestsellery vo svete vín, pričom Alto Adige je považované za jeden z najlepších zdrojov pre milovníkov tejto odrody. Nádherne žlté, v palete vôní je dominujúca ovocnosť s náznakmi ananásu, banánov a zrelých hrušiek. Veľmi šťavnaté.

0,75 l | 25,90 EUR


KALTERN CALDARO, Sauvignon 2015

Medzinárodne rozšírená semi-aromatická odroda Sauvignon ponúka v oblasti Alto Adige/ Južné Tirolsko to najtypickejšie zo svojej pestrej a voňavej osobnosti.

Víno svetlo-slamovej farby s dominujúcou čerstvosťou bazy a egrešov a tónmi exotického ovocia. Jasná a šťavnatá chuť ovocia, tiež minerálne a svieže tóny. Pretrvávajúca chuť ovocného sadu.

0,75 l | 25,90 EUR


 Francúzsko

Biele víno


DOMAINE GAUTHERON , Chablis 2012

Víno s vyváženou kyselinkou a bohatými arómami bieleho ovocia – broskyne a marhule, na pozadí citrusov s tónom medovky/ žihľavového listu. V ústach je pekne rozložité, zaokrúhlené avšak stále veľmi živé s príjemne sviežou a minerálnou dochuťou (zrelo úplne bez dreva).

0,75 l | 37,90 EUR


DOMAINE TROTEREAU TRADITION, Sauvignon Quincy 2013

V chuti cítiť zaujímavú potrhanú trávu, žihľavu, všetky možné byliny, a dokonca aj mentolové (!) tóny. Taktiež sú cítiť aj citrusy.

0,75 l | 33,90 EUR


Nový Zéland a Austrália

Biele víno


Grand Barossa, Chardonnay, Austrália

Aromatika citrusového ovocia, melónu a bielej broskyne sa prelína do tropických tónov v chuti s osviežujúcou kyselinkou. V závere dotyk vanilky a kešu orieškov vďaka čiastočnému zreniu vo francúzskych barikoch.

0,75 l | 32,90 EUR


Malborough Astrolabe province, Sauvignon blanc, Nový Zéland

Svetlá slamovožltá farba so zelným odleskom. Aromatika je svieža s tónmi citrónovej trávy, citrónovej kôry, marakuje s pozadím bielej ríbezle a korenia. Chuť je stredneplná s podtónom bielej broskyne, tropického ovocia a suchým minerálnym záverom.

0,75 l | 32,90 EUR


Slovensko

Červené víno


Frankovka modrá,  VVD Dvory nad Žitavou ,suché

Strekovský vinohradnícky rajón

Víno tmavočervenej farby s decentnou ovocnou vôňou čerešní a višní. Chuť je plná a harmonická s dominanciou kôstkovín.

0,10 l | 2,40 EUR


Červený barón,Ballawinery, suché

Južnoslovenský vinohradnícky región

Víno je vyrobené z hrozna odrody Syrah, farba je rubínovo-červená, vôňa po čučoriedkach a černiciach, Chuť výrazná, trieslovitá, s ovocnou príchuťou. Vhodné ku grilovaným a korenistým mäsám, dusenej jahňacine a tvrdým syrom.

0,75 l | 26,- EUR


Cabernet Sauvignon, Mrva&Stanko, suché

Malokarpatská oblasť

Víno tmavej rubínovo granátovej farby, s pôsobivou pevnou ovocnou vôňou, v ktorej dominujú tóny čiernych ríbezlí, černíc a čučoriedok, zvýraznenou minerálnosťou. Chuť vína je presvedčivo odrodovo ovocná s delikátnou korenistosťou, impozantnou štruktúrou kyselín a tanínov a s ovocne silnou dochuťou.

0,75 l | 29,50 EUR


Dunaj, Ballawinery, polosuché

Južnoslovenský vinohradnícky región

Víno tmavočervenej farby s výraznou chuťovou plnosťou.V chuti sú tóny prezretých čerešní a višní s jemnými čokoládovými tónmi. Jemná trieslovina. Vhodné k jedlám z hovädzieho mäsa, diviny a tvrdým údeným syrom.

0,75 l | 26,- EUR


Frankovka modrá Terroir, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Tmavo rubínová farba s fialovým odleskom. Vôňa je atraktívna, pripomína višne a slivky. Chuť je šťavnatá s ovocným prejavom a korenistým záverom.

0,75 l | 26,- EUR


 Francúzsko

Červené víno


Roche Audran , ROUGE 2014, AOP Côtes du Rhône Rouge

Odroda : 70% Grenache, 15% Syrah, 15% Carignan.

Tým, že fermentácia aj zrenie prebehlo v betónových tankoch (bez akéhokoľvek použitia dreva), víno čisto odrodový charakter (veľmi ovocný a šťavnatý až marmeládový), korenistú dochuť a zamatovú textúru, so zachovanou sviežosťou. Je to víno na dlhé pitie, na nič sa nehrajúce.

0,75 l | 25,50 EUR


CHATEAU CAMENSAC, Haut-Médoc, 2009

Odroda : Kupáž 55% Cabernet Sauvignon a 45% Merlot

Farba je tmavočervená s brilantnou čírosťou. V úvode sa ukazujú ovocné tóny čiernych ríbezlí a sliviek, ktoré postupne prechádzajú do ruží a sladkého korenia. Chuť je guľatá a štrukturovaná s príjemnými tanínmi a mineralitou. Záver je korenistý s dlhou dochuťou po slivkách. Víno má 89 bodov od Roberta Parkera. Jeho zrecí potenciál má až do roku 2030.

0,7 l | 69,- EUR


Taliansko

Červené víno


Famiglia Zingarelli, Chianti Classico Riserva

Intenzívna rubínová farba s granátovým okrajom. Aromatika je bohatá a intenzívna, s dozretým bobuľovým ovocím a dotykom vanilky zo sudu. V chuti je teplé, robustné avšak elegantné s dlhou dochuťou.

0,75 l | 38,50 EUR


Villa DonoraticoRosso , Bolgheri,

Tenuta Argentiera , Toskánsko

Odroda :50% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot, 15% Cabernet Franc, 5% Petit Verdot

Sýtotmavá, granátovočervená farba, chuť sa otvára na čiernych čerešniach, brusniciach a maku, s orechami a železomza nimi. Šťavnatá, živá kyslosť s jemnou trieslovinou a plnou textúrou.

0,75 l | 49 EUR


Papale Primitívo di Manduria

Odroda: 100% Primitivo

Intenzívna vôňa čiernych ríbezlí, černíc, marmelády, kakaa a sladkého drievka. Chuť je vyvážená, plná a bohatá na vyzreté ovocie s dlhým kakaovým záverom.

0,75 l | 23,90 EURTipy na darček

  • Darček plný zážitkov

  • • Darček pre ženu - Fit day pre dámy
  • • Darček pre muža - permanentky do fitness či na squash v našom šport centre
  • • Darček pre priateľku - oddych vo wellness, relax z masáže , permanentky na masáž
  • • Darček pre mamu - relax z masáže , permanentky na masáž
  • • Darček pre rodičov - gurmánsky zážitok v našej skvelej reštaurácii.