5 šialených bowlingových rekordov

bowling - rekordy

Aký je váš bodový rekord v bowlingu? Podarila sa vám už aj krásna 300-ka, prípadne vám stále nejaký ten kolok ujde? Počas pomerne dlhej histórie tohto športu (prvé profi hry sa konali v druhej polovici 19. storočia) padlo rekordov mnoho. Či už v bodoch alebo v turnajových víťazstvách, prípadne vo veľkosti bowlingových centier. Aj keď v porovnaní s inými športami je bowling pomerne málo vysielaný šport, vždy je zaujímavé dozvedieť sa o najzaujímavejších rekordných míľnikoch. Nech sa páči.

Bowling a jeho 5 šialených rekordov:

  1. Prvenstvo medzi bowlingovými arénami drží obrovské Inazawa Grand Bowl centrum, v ktorom sa skrýva neuveriteľných 116 dráh. Jeho plocha je takmer 17 000 metrov štvorcových, čo znamená, že je viac než dvakrát väčšie než priemerné futbalové ihrisko. Tieto parametre sa postarali o zápis bowlingového centra do Guinnessovej knihy rekordov.
  2. O ďalší zápis sa postaral Frederick Magliacene, aj keď ide o pomerne netradičný spôsob. Tento pán si totiž drží prvenstvo v bodoch nahratých vrhnutím gule na dráhu pomedzi nohy. Skóre, ktorým sa mu podarilo v januári 2013 do knihy zapísať, je 224.
  3. Úžasných 36 hodov za sebou s perfektným skóre sa podarilo iba 28-ročnému Jamesovi Hyltonovi. Na turnaji v meste Salen nahral plných 900 bodov a zapísal sa tak do knihy rekordov tohto športu. Pri poslednom hode sa otočil chrbtom k dráhe a až z reakcie divákov sa dozvedel o svojom úspechu.bowling - rekordy
  4. Koľko hier za sebou ste zvládli najviac? Určite nie 643 ako Stephen Shanabrook, ktorý od 14. do 19. júna 2010 hral bowling šialených 134 hodín a 57 minút. Tomu sa hovorí maratón!
  5. Nezvyčajný rekord sa podarilo prekonať aj dvojici Jäni Yli-Länttä a Niko Korkeakangas, ktorí na seba postavili 9 bowlingových gúľ bez použitia akéhokoľvek lepidla. Páni to zvládli za menej než tri minúty, čo si určite zaslúži uznanlivý potlesk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.