Malá alebo veľká svadba?

malá alebo veľká svadba

Svadba patrí k najvýznamnejším dňom a spomienky na ňu si uchováme po celý život. Preto je dôležité premyslieť si dopredu mnoho detailov, no v prvom rade, či chceme malú alebo veľkú svadbu.

Malá svadba

Ak túžite po malej svadbe, netrápte sa pre rodičov, ktorí chcú na vašu svadbu pozvať celú rozvetvenú rodinu vrátane príbuzných z tretieho kolena. Je to váš deň a pripravte si ho podľa vlastných predstáv. Malá svadba má niekoľko nepísaných výhod.

– Na prípravu malej svadby potrebujete menej času.

– Menej hostí znamená menej stresu – nebudete musieť riešiť dovoz a odvoz hostí a ich špeciálne ubytovanie, či drahé pozvánky.

– Miesto pre svadobnú hostinu nájdete jednoduchšie.

– Predražené služby viete nahradiť vlastnou prípravou – zákusky a výzdobu vám môžu urobiť priatelia, rodina, alebo vy sami.

– Svadobná hostina je finančne menej náročná – úspory môžete vložiť do krásnych šiat, kvalitného fotografa alebo svadobnej cesty.

– Paradoxne si môžte na hostine dovoliť luxus, ktorý by ste nezvládli pri veľkom počte hostí (napr. lukratívnejší jedálny lístok).

– Malá svadba sa vyznačuje príjemnou komornou atmosférou.

malá alebo veľká svadba - stolovanie

Veľká svadba

Ak túžite, aby váš svadobný deň bol naozaj veľkolepý, zvoľte väčšiu svadbu. Veľká svadba vám umožní stretnúť sa s ľuďmi, ktorých ste dlho nevideli, a tiež zažiariť v plnej kráse pred očami mnohých ľudí. Aj pri veľkých svadbách platia nepísané pravidlá:

– Príprava veľkej svadby vám zaberie niekoľko mesiacov, je lepšie zveriť ju do rúk svadobnej agentúry.

– Náklady sa môžu vyšplhať do astronomickej výšky – zvážte dopredu svoj rozpočet.

– Veľké svadby mávajú formálnejší charakter, preto si pripravte nielen zoznam hostí ale aj zasadací poriadok. Usaďte hostí podľa veku a záujmov – budú sa cítiť dobre aj vtedy, ak nebudete mať čas venovať sa im.

– Mnoho hostí znamená aj mnoho zmien na poslednú chvíľu – obrňte sa dobrými nervami.

Rada na záver:

Nech si zvolíte malú alebo veľkú svadbu, pamätajte, že je to váš deň a zorganizujte si ho tak, aby ste si ho užili najmä vy. Veľa šťastia!

2 thoughts on “Malá alebo veľká svadba?

  • 29/05/2019 at 08:42
   Permalink

   Dobrý deň, súhlasíme, že viac ľudí na parkete dokáže zábavu ľahšie rozprúdiť. Zo skúseností však vieme, že rovnako aj svadobčania z menšej svadby sa dokážu zabávať do ranných hodín :). Záleží to od temperamentu mladomanželov a hostí. 😉

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.