Prečo je teambuilding dôležitý?

Ponteo-teambuilding-titulka

Budovanie akýchkoľvek vzťahov je súčasťou celého nášho života, ten profesionálny nevynímajúc. Z tohto dôvodu je preto veľmi dôležité, aby ste ako efektívni lídri pravidelne budovali kontakty s podriadenými pracovníkmi a zároveň pomohli budovať vzťahy medzi samotnými zamestnancami. 

Teambuilding – investícia na nezaplatenie

Teambuildingové aktivity sú spôsob, ako zlepšiť tímové zručnosti a komunikáciu, morálku a produktivitu. Zamestnanci plnením náročných úloh zlepšujú svoje komunikačné zručnosti v tíme a zároveň majú dobrý pocit z vykonanej práce v skupine. Budovanie tímu umožňuje zamestnancom oživenie návratu na pracovisko a s novou sadou schopností ako riešiť problémy.

Teambuilding môže podporovať niekoľko aspektov kolektívu:

  1. Myslenie jednotlivca, uvoľnenie mysle
  2. Kreaktivita jednotlivca, lepšie nápady
  3. Dobrá nálada na pracovisku
  4. Lepšie poznanie jeden druhého
  5. Motivácia jednotlivca
  6. Pocit šťastia, zázemia na pracovisku
  7. Poznanie jeden druhého, pocit spoľahnutia sa na druhého

Výber teambuildingu závisí od firmy, na aký druh práce sa zameriava. Ak zamestnanci vo firme pracujú v oblasti, ktorá si vyžaduje ťažkú fyzickú aktivitu, je pre nich lepšie mať od firmy výhody, ktoré by im umožňovali vykonávať psychickú aktivitu (napríklad wellness, kino, masáž, návšteva baru a podobne). Naopak firmy, v ktorých zamestnanci musia rozmýšľať, plánovať, kreatívne myslieť, mali by uprednostniť fyzický oddych pre svojich zamestnancov (bowling, plávanie, športy a podobne).

Ponteo teambuilding

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.