Ako prežiť svadbu bez stresu

svadba bez stresu

Dokonalá svadba je snom azda každej ženy. Predtým než však poviete svoje “áno” vás čaká ešte dlhá cesta plná príprav. Tie dokážu rozhodiť nejednu nevestu a ženícha. Nemusí tomu tak byť vždy. Vyskúšajte zopár trikov aby bola aj vaša svadba bez stresu.

Svadba bez stresu – ako si nezničiť svoj veľký deň

 1. Spravte si zoznam povinností a naplánujte si harmonogram. Vneste do chaosu trochu poriadku a predíďte tak zbytočnému stresu. Naplánujte si, čo musíte kedy stihnúť a potom to dodržiavajte. Najlepšie je si zároveň aj určiť priority, keby ste náhodou niečo nestíhali.
 2.  Budte pripravené. Niečo sa môže pokaziť, neznamená to však koniec sveta. Niekto môže meškať, prišlo viac hostí alebo vám make-up trvá dlhšie než ste si predstavovali. Nenechajte sa vyviesť z miery, hlavne ak túto situáciu neviete ovplyvniť. Veď taká malá katastrofa môže nakoniec skončiť ako vtipná spomienka.
 3. Nepreťažujte sa. Nenechávajte všetky prípravy na svojich pleciach a zožeňte si pomoc. Môže to byť mama, kamarátka alebo sestra, najlepšie niekto, kto pozná vaše preferencie a vkus.svadba bez stresu
 4. Je to váš deň. Nenechajte sa nahovoriť na niečo, čo vlastne v konečnom dôsledku nechcete. Užite si tento deň tak, ako si to predstavujete len vy.
 5. Počas príprav na svadbu určite nezabudnite a nezanedbávajte aj svoje zdravie. Doprajte si zdravý pohyb, pestrú stravu a dostatok spánku aby ste boli fit na svoj veľký deň.

 

2 thoughts on “Ako prežiť svadbu bez stresu

 • 17/08/2017 at 18:53
  Permalink

  Pekne napísané aspoň tak súhrnne 🙂 Ja som bola na množstve svadieb a áno, zažila som svadbu aj v našej rodine – ľudia tie stresy. Povedala som si, že nebudeme takto stresovať. Oznámenia + menovky som si robila sama. S výzdobou mi pomáhali sestry, lebo majú cit na dekorácie 🙂 Keď sme išli pozrieť šaty v BA, rovno sme si všimli zlatníctvo u pána Rýdla a samozrejme sme sa pozreli aké a po akej sume sa predávajú. Inak nečakala som, že si kúpime obrúčky ešte v ten deň, ale mali super cenu a ešte k tomu sa nám obom páčili. A čo je podstatné padla nám aj veľkosť – no nie je o čom. Kúpili sme zaraz. Vyzdvihli šaty, samozrejme do týždňa sme mali aj oblek, čo je super. A vo finále? Pečenie som prehodila na manželovú stranu. Kolegyňa jeho mamky pečie super koláčiky. Varenie – som mala v cene sály ako i obsluhu. Čo sa týka organizácie v deň svadby. Kamarátka sa toho rada chytila, elbo sama rada organizuje rôzne udalosti. tým bola oslobodená moja rodina a my sme si to naplno užili 😉

  Reply
  • 30/11/2017 at 18:41
   Permalink

   som sa potešila článku, super 🙂 Je pravda, že som ešte tiež nezažila svadbu, kde by nebol stres 😀 Kamarátka sa vydávala a mala nádherné vlasy, kaderníčka jej ich urobila ako chcela a ona stále, že má veľké kučery, vravím jej nemáš a nechytaj si ich lebo ti to spadne. Kokos, keby ste ju videli. Nielenže jej spadli kučery, ale ešte aj účes si zmenila, vraj sa jej nehodil. Takže aj takto sa prejavuje stres.. Ty si Veronika bola kupovať obrúčky u Rýdla? Ja som sa na ne teda pozerala, ale cenovo sa pohybovali dosť na vyššej úrovni. Za koľko si si nakoniec kúpila ty?

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.