Ako si vybrať svadobnú kyticu

 

Svadba Ponteo - svadobná kyticaPri výbere svadobnej kytice je najideálnejšie poradiť sa s floristom, ak si ju však chcete vybrať sama – tu je niekoľko užitočných rád.

Svadobná kytica a jej farba

Farba svadobnej kytice by sa mala hodiť k farbe vašich vlasov. Nevestám s blond vlasmi sa hodia kvety pastelových farieb – svetlomodré, ružové, krémové a lososové. Pre nevesty s tmavšími vlasmi sú vhodné žlté, červené, bordové a oranžové kvety. Biele a krémové farby sa hodia každej neveste.

Ponteo svadba - svadobná kytica

Druh kvetov

Ak snívate o kytici z netradičných kvetov, pamätajte, že ich treba objednať a prichádzajú z veľkej diaľky. Preto si objednanie kytice nenechávajte na poslednú chvíľu. Z bežných kvetov sú najobľúbenejšie ruže, tulipány, pivoňky, hortenzie, frézie a karafiáty. Veľmi časté sú aj konvalinky. Poverčivé nevesty by mali venovať pozornosť aj skrytému významu kvetov. Symbolom lásky sú ruže a červené tulipány, symbolom čistoty je ľalia. Konvalinky symbolizujú šťastie, orchidea patrí do rúk výnimočným dievčatám. Narcisom sa radšej vyhnite, symbolizujú nenaplnenú lásku. Podľa starých povier sa nedoporučujú ani kytice zo žltých ruží a žltých chryzantém.

 

Tvar a veľkosť svadobnej kyticeSvadba Ponteo - svadobná kytica

Pri veľkosti svadobnej kytice by ste sa mali riadiť nepísaným pravidlom – nízka nevesta by mala voliť menšiu kyticu, vysoká si môže dovoliť aj väčšiu. Pre malé nevesty je vhodná okrúhla kytička, vyššie nevesty môže mať kaskádovitú kyticu, alebo kvety uložené v náručí. Nech si zvolíte akýkoľvek tvar, pamätajte, že počet kvetov zvyšuje nielen cenu kytice ale aj jej „váhu“. Čím väčší je počet kvetov, tým je kytica v mieste držania objemnejšia a môže byť zložité udržať ju v jednej ruke.

Starostlivosť o kyticu

Vaša svadobná kytica by mala „prežiť” nielen svadobný obrad, ale aj neskoršie fotenie a svadobnú hostinu. Najmä v letných mesiacoch sa ubezpečte, že je vytvorená z čerstvých kvetov, a že má zabezpečený prísun vody. Ceny svadobných kytíc sa pohybujú od 45 do 80 €. Za exkluzívnejšiu zaplatíte aj 200 až 250 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.